40 Pretty Gel Coffin Nails Design For Spring Long Nails

40 Pretty Gel Coffin Nails Design For Spring Long Nails

40 Pretty Gel Coffin Nails Design For Spring Long Nails

Gel box nails and gel nail treatment has been famous around the globe for about 20 years. With winter is proceeded to spring is here with warm tempreture, it is extremely unlikely to feature the design taste and inward shape through covering, and gel casket nails turns into an irreplaceable style thing. The gel box nails has splendid hues and different examples, which can be effortlessly coordinated with an assortment of garments and events, and stand apart from a horde of strong shading nail clean in a split second, turning into an absolute necessity in spring design arrange!

Gel pine box nails would now be able to be viewed as the standard activity of nail excellence shop. From the start, nail excellence was predominantly isolated into gem protective layer and gel defensive layer, however now Crystal covering is infrequently observed. In the wake of applying the gel nail treatment, the gel protective layer must be dried by the light of bright light. Afterward, so as to be helpful to work, the gel nails was made as simple to apply like nail clean.

Ombre Gel Coffin nails plan

Ombre box nails, which shows increasingly explicit stylish inclination with dynamic shading levels, spotless and liberal, coordinate gel box nails together,

liiks extremely excellent, gives individuals a puzzling inclination.

Gel pine box nails with rhenistones

After the fundamental nail cutting, put a layer of nail clean on the nail brush to dry. At that point brush your fingernails with taro-hued fingernails, and brush your thumb with bare shading to dry. So as to make the shading all the more full, brush a layer to dry. Stick your preferred precious stone or rhinestones on the best possible situation of the nail surface of different fingers. At that point a beautigul gel casket nails with rhenistone is appearing before us!

Pink gel pine box nails structure

Pink is consistently the best decision of pretty young lady and wanna keep a lifetime . The upside of gel nail treatment is that it can keep going for half a month at once, so a great many people just need to do it once every month. that is acceptable.

How to ensure your nails when do gel box nails plan?

Companions who have done nail treatment all realize that gel nail treatment can be prepared and merged with LED lights. This sort of light can emanate UVA beam. We as a whole realize that UVB beam can cause skin burn from the sun, however barely any individuals realize that UVA beam can cause maturing, skin harm and skin malignancy.

The specialist proposed covering the skin to oppose bright beams or applying sunscreen when the nail treatment light was sparkling, yet he even prescribed the previous, on the grounds that the sunscreen may be cleared off during the cleaning or nail treatment by the expert. What’s more, it isn’t prescribed to evacuate the nails without anyone else, in light of the fact that the relieving of the gel on fingers is more strong than that on the nails. He once treated the patient who coincidentally pulled out the entire nail. The prescribed technique is to utilize CH3)2CO or to expel the nail from an expert nail trim office.

#gel pine box nails structure, #gel nails plan, #ombre pine box nails structure, #pink pine box nails structure, #pink gel nails, #spring nails plan, #Yellow gel nails plan

Bahar Uzun Çiviler İçin 40 Güzel Jel Tabut Çivileri Tasarımı

Jel tabut tırnakları ve jel manikür yaklaşık 20 yıldır dünya çapında popülerdir. Kış gitti ve bahar sıcak bir sıcaklık ile burada, üst üste binerek moda tadı ve içbükey şeklini vurgulamanın bir yolu yoktur ve jel tabut tırnakları vazgeçilmez bir moda öğesi haline gelir. Jel tabut çivileri, çeşitli kıyafetler ve vesilelerle kolayca eşleştirilebilen parlak renkler ve çeşitli desenlere sahiptir ve anında düz renk oje kalabalığından öne çıkarak bahar moda aşamasında bir zorunluluk haline gelir!

Jel tabut çivileri artık tırnak güzellik dükkanının düzenli çalışması olarak kabul edilebilir. İlk başta, tırnak güzelliği esas olarak kristal zırh ve jel zırh olarak ayrıldı, ancak şimdi Kristal zırh nadiren görülüyor. Jel manikürü uyguladıktan sonra jel zırhı sadece ultraviyole lambanın ışınlanmasıyla kurutulabilir. Daha sonra, kullanımı kolay olması için, jel tırnaklar oje gibi uygulanması kolay hale getirildi.

Ombre Jel Tabut Çivileri Tasarımı
Progresif renk seviyeleri, temiz ve cömert, daha özel bir estetik his gösteren Ombre tabut çivileri, jel tabut tırnaklarını bir araya getirir,
çok güzel liiks, insanlara gizemli bir his verir.

Rhenistones ile jel tabut çivileri
Temel tırnak düzeltmeden sonra, kuruması için tırnak fırçası üzerine bir oje tabakası koyun. Ardından tırnaklarınızı taro renkli tırnaklarla fırçalayın ve kuruması için başparmağınızı çıplak renkle fırçalayın. Rengi daha dolu hale getirmek için, kuruması için bir katmanı fırçalayın. En sevdiğiniz elmas veya rhinestones diğer parmakların tırnak yüzeyinin uygun pozisyonuna yapıştırın. Sonra rhenistone ile güzel bir jel tabut çivi önümüzde gösteriyor!

Pembe jel tabut çivi tasarım
Pembe her zaman güzel kızın en iyi seçimidir ve bir ömür boyu tutmak ister. Jel manikürünün avantajı, bir seferde birkaç hafta sürebilmesidir, bu nedenle çoğu insanın ayda sadece bir kez yapması gerekir. bu iyi.

Jel tabut çivileri tasarım yaparken tırnaklarınızı nasıl koruyabilirsiniz?
Manikür yapan arkadaşlar, jel manikürün LED ışıkları ile pişirilip birleştirilebileceğini bilir. Bu tür lambalar UVA ışını yayabilir. UVB ışınının ciltte güneş yanığına neden olabileceğini hepimiz biliyoruz, ancak az insan UVA ışınının yaşlanmaya, cilt hasarına ve cilt kanserine neden olabileceğini biliyor.

Doktor, ultraviyole ışınlarına direnmek için cildin örtülmesini veya manikür ışığı parlarken güneş kremi uygulanmasını önerdi, ancak eskisini bile önerdi, çünkü güneş kremi temizlik veya manikür sırasında teknisyen tarafından silinebilir. Ek olarak, tırnakları kendiniz çıkarmanız tavsiye edilmez, çünkü jelin parmaklardaki kürlenmesi tırnaklardaki tırnaklardan daha sağlamdır. Bir keresinde yanlışlıkla tüm tırnağı çeken hastayı tedavi etti. Önerilen yöntem aseton kullanmak veya çiviyi profesyonel bir manikür ajansından çıkarmaktır.

#gel tabut çivi tasarım, #gel çivi tasarım, #ombre tabut çivi tasarım, #pink tabut çivi tasarım, #pink jel çivi, #spring çivi tasarım, # Sarı jel çivi tasarım

, , , , , , , , , , , , , , ,